منظر  خريد مدرن براي دنياي مدرن

منظر خريد مدرن براي دنياي مدرن

نويسنده: صديق تعريف
راه اندازي سامانه ارسال محصولات فرهنگي «سام» بي شك شيوه بسيار مناسبي براي خريد محصولات فرهنگي از جمله كتاب و سي دي هاي صوتي و تصويري است.
   با اينكه من در تهران اقامت دارم گاهي براي پيدا كردن و تهيه يك كتاب يا يك سي دي موسيقي ساعت ها بايد وقت بگذارم و گاه دست خالي به خانه بازگردم، اما با شيوه خريد سام بي شك مي توان در زمان و انرژي پس انداز كرد و به راحتي محصول فرهنگي مورد نياز را مقابل در منزل دريافت كرد.
   در جهان مدرن همه چيز رو به پيشرفت و شيوه خريد كتاب با سامانه سام هم شيوه بسيار مناسب و مدرني براي تهيه محصولات فرهنگي است كه از نظر محيط زيستي هم قابل تامل است. متاسفانه ترافيك شهري روز به روز رو به افزايش است و در چنين شرايطي اين شيوه مي تواند از بار ترافيكي تهران بكاهد. يكي از الزامات جامعه مدرن امكان تازه يي است كه مي توان براي دسترسي به محصولات در اختيار داشت و حالاخريد از طريق اينترنت يكي از اين امكانات است.
   شيوه خريد اينترتي يكي از وجوه تمدن غرب است كه سال هاست در غرب توانسته پاسخگوي نياز مردم باشد و در كشور ما هم با توجه به گستردگي جغرافيايي و دوري برخي مناطق و روستاها از مراكز فروش محصولات فرهنگي اين شيوه مي تواند تسهيلات خوبي را براي مشتريان فرهنگ فراهم كند.
   بايد از هر شيوه جديدي كه مي تواند تحولي در فرآيند فرهنگ سازي در جامعه داشته باشد، حمايت كرد و من به عنوان يكي از توليدكنندگان فرهنگ و متقابلامصرف كنندگان آن از اين شيوه تقدير و آن را پيشنهاد مي كنم.|اعتماد|
روزنامه اعتماد، شماره 2475 به تاريخ 2/6/91، صفحه 16 (صفحه آخر)

درباره صدیق تعریف

صدیق تعریف (زاده 25 دی 1335 در سنندج)، ردیف‌دان و خواننده سنتی ایرانی اهل ایران است. صدیق تعریف در دوران فعالیت هنری اش با هنرمندان سرشناس بسیاری از جمله محمدرضا لطفی (در آلبوم چاووش 10 (به یاد طاهرزاده)، جلال ذوالفنون (در آلبوم شیدایی)، حسین علیزاده فرهاد فخرالدینی همکاری داشته‌ است.